بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده از طرف  مرکز NPD Display Search، شرکت Apple در حال برنامه ريزي براي عرضه نسخه کوچک و ارزان قيمت تبلت معروف خود با نام iPad Mini است. بنا به گفته Richard Shim يکي از تحليل گران مرکز NPD Display Search، اين تبلت 7.85 اينچي قرار است به زودي به توليد انبوه رسيده و از سوي کمپاني Apple عرضه شود. احتمالاً اين تبلت جديد به زودي عرضه خواهد شد و اين مرکز حتي از تعداد دستگاه‌هايي که قرار است توليد شوند نيز مطلع است. البته تا هنگام تاييد قطعي آغاز توليد اين محصول، نمي‌توان درباره جزئيات ديگر آن نظر داد.

شايعه توليد iPad Mini از سوي Apple پس از آن قوت گرفت که يک وب سايت چيني گزارشي را مبني بر توليد تجهيزات لازم براي ساخت اين تبلت از سوي تعدادي از تامين کنندگان قطعات منتشر کرد. در اين گزارش آمده است که احتمالا iPad Mini از يک صفحه نمايش با فناوري اکسيد روي گاليوم اينديوم (Indium Gallium Zinc oxide) استفاده خواهد کرد که به واسطه استفاده از اين فناوري، صفحه نمايش باريک‌تر خواهد شد و مزاياي ديگري نيز خواهد داشت.

اگرچه به طور قطع نمي‌توان گفت که اين صفحه نمايش قطعا متعلق به iPad Mini خواهد بود، اما کمپاني Apple سفارش توليد اين صفحه نمايش را به تامين کنندگان قطعات داده است و مي‌خواهد از اين تکنولوژي در محصولات خود استفاده کند.

گزارشات مرتبط نشان مي‌دهند که به احتمال زياد iPad Mini قيمتي معادل 299 دلار خواهد داشت و تعداد 35 ميليون دستگاه از اين محصول در سال 2013 به توليد انبوه خواهد رسيد.


منبع: Cnet