شرکت مایروسافت در روز دوشنبه اعلام کرد که ويندوز 8 خود را در هفته اول ماه آگوست در اختيار توليد کنندگان تجهيزات سخت افزاري قرار خواهد داد و نسخه نهايي اين سيستم عامل در ماه اکتبر در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در کنفرانس شرکاي کمپاني Microsoft که در شهر تورنتو برگزار شد، خبر ارائه نسخه مخصوص توليد کنندگان (RTM) ويندوز 8 در ماه آينده از سوي معاون بخش ويندوز کمپاني Microsoft تاييد گرديد. شرکاي سخت افزاري Microsoft براي نصب و ارائه نسخه جديد ويندوز بر روي دستگاه هاي خود زودتر از عموم اين سيستم عامل را دريافت خواهند کرد.

همچنين همزمان با ارائه نسخه RTM ويندوز 8، قسمت تجاري فروشگاه برنامه ويندوز نيز شروع به کار خواهد کرد و توسعه دهندگان نرم افزار مي‌توانند با ارائه برنامه هاي توليدي خود بر روي اين فروشگاه کسب درآمد کنند. تا کنون برنامه هاي ارائه شده بر روي اين فروشگاه رايگان بودند.

معاون بخش ويندوز همچنين اضافه کرده است که ويندوز 7 با فروشي معادل 630 ميليون نسخه، تاکنون پرفروش‌ترين نسخه سيستم عامل ويندوز بوده است و اکنون بيش از نيمي از کامپيوترهاي جهان به ويندوز 7 مجهز هستند.

در اوايل ماه جاري، کمپاني Microsoft با هدف بالا بردن محبوبيت ويندوز 8 اعلام کرد که کاربران نسخه هاي پيشين ويندوز مي‌توانند تنها با پرداخت 40 دلار از طريق اينترنت ويندوز خود را به نسخه 8 ارتقا دهند.