به نظر مي‌رسد که تبلت هاي 7 اينچي 200 دلار، محبوبيت بالايي در بين مردم پيدا کرد. زيرا بنا به گفته برخي از فروشندگان، تمامي تبلت هاي هفت اينچي گوگل يعني Nexus 7 به طور کامل پيش فروش شده و فروشگاه هاي معروفي نظير Walmart، GameStop، Sam’s Club و Office Depot ديگر امکان پذيرش سفارش براي اين تبلت را ندارند. اين موضوع از آنجا اهميت مي‌يابد که فروش Nexus 7 هنوز به طور رسمي و عمومي آغاز نشده است.

فروشگاه GameStop دو قسمت اول موجودي خود را فروخته است و تا ماه اگوست نيز فروش دوباره اين تبلت را آغاز نخواهد کرد. ساير فروشگاه هاي ذکر شده نيز اعلام کرده‌اند که تمامي موجودي خود را پيش فروش کرده‌اند.

البته به درستي مشخص نيست که هر يک از اين فروشگاه‌ها هر بار چه تعداد از اين دستگاه را براي پيش فروش عرضه مي‌کنند. بر اساس شايعات در مرحله اول حدودا 600,000 دستگاه Nexus 7 توليد شده است که با توجه به قيمت مناسب و امکانات خوب اين تبلت، مي‌توان انتظار داشت که به زودي تمامي آن‌ها فروخته شوند. حال سوال اصلي اينجاست که آيا گوگل با نيت قبلي توليد تبلت خود را به اين ميزان کم محدود کرده است تا تمام شدن موجودي فروشگاه‌ها به نوعي تبليغات براي اين دستگاه تبديل شود يا ميزان تقاضاي مشتريان را دست کم گرفته است؟

جالب است بدانيد که Google Nexus 7 داراي يک پردازنده چهار هسته اي 1.3 گيگاهرتزي و صفحه نمايش 7 اينچي است. همچنين اولين تبلتي است که مجهز به جديدترين نسخه سيستم عامل اندرويد يعني Jelly Bean خواهد بود.


منبع : Phone Arena