شرکت سوني اعلام کرد که به زودي تبلت جديدي را روانه بازار خواهد کرد. اين تبلت قرار است در اواخر سال 2012 به بازار عرضه شود.

هنوز جزئيات دقيقي درباره اين تبلت مشخص نيست. اما بر اساس گزارشات منتشر شده، يکي از مسئولان سوني اعلام کرده است که جزئيات بيشتري در مورد آن در چند ماه آينده مشخص خواهد شد و همچنين اين دستگاه در کريسمس عرضه مي شود.
در اوايل اين هفته، کمپاني سوني براي يک تبلت جديد با شماره مدل SGPT1211 درخواست مجوز FCC کرده بود.

اين سومين تبلت ساخت کمپاني سوني است که پس از تبلت هاي S و P ارائه خواهد شد. تبلت S سوني يک دستگاه اندرويدي با طراحي گوه اي شکل بود که موفقيت خوبي را براي اين کمپاني به همراه داشت اما نتوانست سهم مهمي از بازار تبلت ها را از آن خود کند. دومين تبلت سوني P نام داشت که داراي يک صفحه نمايش دو تکه بود و نتوانست محبوبيت چشمگيري را به دست آورد.

به نظر مي رسد که اين بار سوني قصد دارد به جاي سيستم عامل اندرويد از نسخه جديد ويندوز يعني Windows 8 در تبلتش استفاده کند تا شايد بتواند به موفقيتي چشمگير تر از گذشته دست پيدا کند. در عين حال کنار گذاشتن سيستم عامل اندرويد از سوي سوني خالي از ريسک نيز نخواهد بود زيرا اين کمپاني در حال استفاده از اندرويد به عنوان پلتفورم توسعه نرم افزار براي دستگاه هاي Playstation Mobile خود است.

به هر حال به نظر مي رسد که زمان زيادي به ارائه اين تبلت جديد باقي نمانده است و حال که اين دستگاه تاييديه FCC را دريافت کرده است بايد منتظر ارائه جزئيات دقيق تري در مورد اين تبلت از سوي سوني باشيم.


منبع: Tech Radar