نسخه جديد سيستم عامل ويندوز فون يا همان ويندوز فون 8 قرار است تا آخر امسال روانه بازار شود و علاقه‌مندان اين سيستم عامل منتظرند تا ببينند چه گوشي‌هايي به اين سيستم عامل مجهز خواهند بود.

در روزهاي گذشته شايعاتي درباره جزئيات اولين گوشي مجهز به ويندوز فون 8 کمپاني سامسونگ مطرح شده است. بر اساس اطلاعات درز کرده از سرور هاي سامسونگ، شماره مدل اين گوشي SGH-i687 بوده و در آن از نسخه 10 مرورگر اينترنت اکسپلورر استفاده خواهد شد. از آنجايي که اين نسخه از مرورگر اينترنت اکسپلورر قرار است به همراه ويندوز فون 8 عرضه شود، مي‌توان نتيجه گرفت که سيستم عامل گوشي جديد سامسونگ ويندوز فون 8 خواهد بود. هنوز جزئيات بيشتري درباره اين محصول در دست نيست اما به احتمال زياد صفحه نمايش WVGA آن رزولوشني برابر با 800X400 پيکسل دارد و فاقد کيفيت HD است و در رده گوشي‌هاي سطح پايين بازار قرار مي‌گيرد.

اين گوشي جديد از نظر رزولوشن صفحه نمايش با گوشي Samsung Focus 2 مطابقت دارد که از سيستم عامل ويندوز فون 7.5 بهره مي‌برد و از آنجايي که Samsung Focus 2 قابليت به روز رساني به نسخه 8 اين سيستم عامل را ندارد مي‌توان گفت که محصول جديد سامسونگ، جايگزيني براي اين گوشي خواهد بود.


منبع: Tech Radar