در پایان یک بررسی جدید معلوم شده است مردم هر نوع گوشی هوشمندی که در اختیار دارند، به طور میانگین روزانه ۵۸ دقیقه با آن مشغول هستند.
اگر قرار باشد 24 ساعت یک روز را در نظر بگیریم، شما به عنوان یک کاربر چند ساعت از آن را به استفاده از گوشی هوشمند اختصاص می‌دهید؟ البته توجه داشته باشید که این استفاده می‌تواند شامل ارسال یا خواندن پیام‌های نوشتاری، خواندن اخبار، سر زدن به شبکه‌های اجتماعی یا صحبت با اطرافیان شود.
به گزارش فارس به نقل از سی‌ان‌ان، کارشناسان مرکز تحقیقاتی Experian اخیرا مطالعه‌ای را در این زمینه انجام داده‌اند که نشان می‌دهد مردم چگونه از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند و در پایان مشخص شده است مردم هر نوع گوشی هوشمندی که در اختیار دارند، به طور میانگین روزانه 58 دقیقه با آن مشغول هستند.
با وجود انواع ابزارهای مختلف، قابلیت‌های متفاوت و توانایی‌های فراوانی که گوشی‌های هوشمند امروزی دارند، کاربران بیشترین استفاده‌ای که از تلفن همراه خود می‌کنند مربوط به برقراری تماس‌های صوتی می‌شود.
  نکته این که باید توجه داشت بین چگونگی استفاده کاربران از گوشی‌های هوشمند اندرویدی و آیفون تفاوت‌هایی وجود دارد. کاربرانی که صاحب مدل‌های مختلف گوشی هوشمند آیفون هستند، بیش از اندرویدی‌ها از این محصول استفاده می‌کنند. این طور که بررسی‌ها نشان داده است، هر کاربری که آیفون دارد به طور میانگین در هر روز 26 دقیقه بیشتر از کاربری که گوشی اندرویدی دارد با این دستگاه مشغول است.
البته همین کاربران آیفونی این دستگاه را کمتر برای تماس‌ تلفنی و گشت و گذار اینترنتی به کار برده‌اند و بیشتر زمان خود را به ارسال پیام‌های نوشتاری و عکس‌برداری اختصاص داده‌اند.
در این بررسی مشخص نشد که هر یک از این فعالیت‌ها به طور مجزا چه میزان زمان را در طول روز به خود اختصاص می‌دهد. به هر حال کاربران هر نوع گوشی هوشمند با هر سیستم‌عاملی که در اختیار دارند، این ابزار را به عنوان نخستین دستگاه ارتباطی مورد استفاده قرار می‌دهند.
گفته می‌شود که به طور میانگین 26 درصد زمان استفاده از گوشی هوشمند به برقراری تماس‌های صوتی اختصاص می‌یابد، 20 درصد مربوط به نوشتن پیام‌های نوشتاری می‌شود و 9 درصد هم مربوط به چک کردن پست الکترونیکی می‌شود. شبکه‌های اجتماعی 16 درصد زمان روزانه برای سر زدن به گوشی هوشمند را به خود اختصاص می‌دهند و بازی و دیگر فعالیت‌ها هم به ترتیب 8 و 9 درصد زمان روزانه ما را در اختیار می‌گیرند.