نام فراموش نشدنی اندروید !

 

رئیس بخش اندروید گوگل -ساندر پیچای- امروز توییت جالبی اعلام کرد، در این توییت یک روبات بزرگ اندروید به شکل یک «کیت کت» نمایش داده شد: همین موضوع باعث شده است که شایع شود، نام نسخه بعدی اندروید «کیت کت» خواهد بود. ضمن اینکه امر نمی‌تواند تصادفی باشد، چون چند وقت پیش، در یک کارزار تبلیغاتی برای »کیت کت»، جایزه یک نکسوس هفت یا اعتیار خرید از «گوگل پلی» تعیین شده بود. این نامگذاری، به صورت ضمنی این امر را تداعی میدهد که نسخه بعدی اندروید یک آپدیت بزرگ و اساسی خواهد داشت. پی‌نوشت و تکمیل مطلب: گوگل پیش از این اعلام کرده بود که نام نسخه ۴٫۴ اندروید، Key Lime Pie خواهد بود. اما حالا طرح تبلیغاتی نظرش را عوض کرده است. البته گوگل اعلام کرده است که هیچ کدام از طرفین، یعنی نستله و گوگل، بابت این کار، مبلغی به هم پرداخت نخواهند کرد. بلکه این کار نوعی تقویت برند، بدون هزینه کردن پول است. مدیر بخش مشارکت‌های جهانی اندروید -جان لگرلینگ- گفته است این کار غیرمنتظره و مفرح است. البته کارشناسان تبلیغات عقیده دارند که این نوع مشارکت‌ها، بی‌خطر نیستند، چون با این چون با این کار یک برند، نامش با برند دیگر عجین می‌شود و بناراین اگر یکی از آنها بلغزند و یا شهرت بدی پیدا کنند، برای برند دیگر هم موضوع گران تمام می‌شود. برند نستله مخصوصا در خاورمیانه، برند خوشنامی نیست و تلقی خوبی در مورد این شرکت، البته از نظر سیاسی، وجود ندارد.

جدای از این مسئله، نستله در سالیان اخیر، یک بار زمانی که پودر شیر برای شیرخواران در کشورهای در حال توسعه توزیع می‌کرد با انتقاد روبرو شد، یک بار هم غذای سگ این شرکت در آمریکا بعد از نگرانی‌هایی در مورد آلودگی با باکتری سالمونلا مرجوع شد.

باگ‌های احتمالی نسخه جدید، هم احتمالا به نام کیت کت نوشته خواهند شد و مثلا این تیتر را خواهیم دید: دو باگ جدید در کیت کت!

در سالیان اخیر، آپدیت‌های عمده اندروید، از ترتیب حروف الفبا تبعیت می‌کردند: Cupcake و Donut و Eclair و Froyo و Gingerbread و Honeycomb و Ice Cream Sandwich و Jelly Bean.