آمار و ارقام سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶ نشان داده است که میزان کلی فروش در بازار قطعات کامپیوتر در مقایسه با سال گذشته با افتی نزدیک به ۴ درصد روبرو بوده است.

ایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Digitimes، شرایط بازار قطعات کامپیوتر چندان جالب نیست و در این میان آمار و ارقام نیز دائما از سقوط این بازار خبر می‌دهند.

آخرین آمار ارائه‌ شده توسط مرکز تحقیقاتی IDC نشان از آن دارد که در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی این روند نزولی ادامه داشته است و میزان کل فروش، ۳.۹ درصد کمتر از رقم کسب‌شده در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۵ بوده است. 


بر اساس این آمار، میزان کلی فروش قطعات کامپیوتر در سراسر جهان ۶۸ میلیون عدد بوده است که در این میان تنها سه شرکت حجم بالایی از فروش این قطعات کامپیوتر را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس جزئیات ارائه‌شده توسط IDC لنوو با بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه، اچ پی با نزدیک به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار و دل با ۱۰ میلیون و ۷۵۱ هزار دستگاه فروش بیش از ۵۰ درصد کل بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

مالکیت سه شرکت یادشده بر بازار مصرف به ترتیب برابر با ۲۱.۳ درصد برای لنوو،۲۱.۲ درصد برای اچ پی و ۱۵.۸ درصد برای دل بوده است.