ویژگی های کلیدی پردازنده های Intel Atom

 

  • این یک نِت بوک است نه یک لپ تاپ

بر پایه آخرین ریزپردازنده های توان پایین، اینتل اتم با اتلاف توان بسیار پایین در کامپیوترهای بسیار کوچک و باریک مورد استفاده قرار می گیرد ( MIDs یا Mobile Internet Devices ) و قابلیت های بسیار خوبی را ارائه می دهند.

  • تنها اینترنت و تنها ایمیل

پردازنده های Atom به صورت ویژه برای عملکردهایی چون گردش در اینترنت، وبلاگ نویسی، گوش دادن به موزیک، تماشای ویدئو و ارتباط با دنیا در حین جابه جایی های مکرر ساخته شده است و با مصرف توان بسیار پایین ( بین 1 تا 4 وات ) باعث افزایش طول عمر باطری و افزایش مدت زمان کاردهی دستگاه می گردد.

این پردازنده ها دارای FSB:533MHz بوده و Clock Speed یا به عبارت دیگر سرعت آنها تا زمان ارائه این مطلب بین 800MHz تا 1.86MHz بوده است و پردازنده هایی با سرعتی بالاتر از این خانواده در راه است.

Netbook چیست ؟

کامپیوتری است که قدرت عملکرد آن در حدودی چون مشاهده فیلم ها و موزیک های Stream ( فیلم ها و موزیک هایی که توسط شبکه های بی سیم ارائه می گردند )، ارسال و دریافت e-mail و پیام های فوری و گردش در اینترنت است. این نوع از کامپیوترها با وزن کم خود این امکان را به شما می دهند تا به راحتی و در هر مکان از اینترنت استفاده نمایید البته اگر در محیط شما ارائه دهندگان شبکه های بیسیم با بُرد وسیع وجود داشته باشد.