Intel Centrino

برای آنکه یک دستگاه شایستگی خوردن برچسب Centrino را داشته باشد باید هر سه بخش واجد شرایط  ( پردازشگر، چیپست و آداپتور شبکه بی سیم ) از اینتل تحت یک پلتفرم به کار برده شود ، در غیر این صورت صرفا  پردازشگر و چیپست که با خود برچسب Pentium M، Pentium Dual-Core ، Celeron ، Intel Core و یا Intel Core 2 را به همراه خواهند داشت استفاده می شود.

خصوصیات و مزایا :

-  ارائه عملکرد سریعتر در هنگام اجرای چند برنامه با به کار گیری طراحی مبتنی بر هافنیوم.

تکنولوژی جدید پیشرفت قابل توجهی را در سرعت کامپیوتر های همراه  با حداقل3MB  cache هوشمند و حداکثر 1066MHz (FSB) فراهم کرده و شما می توانید کارائی بالاتر را تا 50% بیشتر نسب به پردازنده های قبلی تجربه کنید .

- تکنولوژی پردازنده  Intel Centrino  کمک می کند تا Encode کردن تصاویر ویدئوییHD را تا 90 درصد سریعتر انجام دهید و همچنین عملکرد بهتری حتی تا 3 برابر برای گرافیک های سه بعدی ارائه می دهد. این تکنولوژی موتور گرافیک Vista  (Areo) را نیز به خوبی پشتیبانی می کند .

- با به کارگیری تکنولوژی هوشمند ذخیره منبع نیرو از اینتل و همچنین تکنولوژی کاهش مصرف برق ، مصرف شارژ باطری در لپ تاپ های با این تکنولوژی بسیار کاهش یافته است .

- با به کار گیری یک Wi-Fi جامع ، شما برای اتصال به شبکه بی سیم خانگی خود با استاندارد N ، سرعتی 5 برابر نسبت به استاندارد 802.11a/g خواهید داشت .