شرکت گوگل در کنفرانس Google I/O امسال، خبر خوشي هم براي کاربران سيستم عامل iOS داشت. در اين کنفرانس اعلام شد که از اين پس سرويس حافظه مجازي Google Drive و مرورگر وب Google Chrome اين شرکت در سيستم عامل iOS نيز قابل استفاده خواهند بود.

سرويس حافظه مجازي شرکت گوگل در ماه آوريل گذشته آغاز به کار کرد و در حال حاضر از طريق فروشگاه iTunes در دسترس است در حالي که انتظار مي‌رود مرورگر Chrome اين شرکت به زودي از طريق اين فروشگاه عرضه شود.

سرويس Google Drive با دستگاه هاي iPhone، iPad و iPod Touch شرکت اپل که مجهز به سيستم عامل iOS 5 يا جديدتر باشند سازگار خواهد بود و 5 گيگابايت حافظه مجازي رايگان را در اختيار کاربران قرار مي‌دهد. امکان افزايش اين حافظه با پرداخت هزينه اي وجود دارد. همچنين امکان ويرايش آفلاين فايل‌ها نيز در اين نسخه از Google Drive وجود دارد.

مرورگر Google Chrome نيز به زودي از طريق فروشگاه اپل براي دستگاه هاي iPhone و iPad که از سيستم عامل iOS 4.3 يا بالاتر پشتيباني مي‌کنند، ارائه خواهد شد. همچنين اين مرورگر از قابليت Chrome Sync براي همگام سازي بوک مارک ها، جستجوها و .. بين مرورگر کامپيوتر و مرورگر گوشي يا تبلت پشتيباني خواهد کرد. انتظار مي‌رود که ارائه اين دو سرويس گوگل بر روي دستگاه هاي اپل شمار استفاده کنندگان از آن‌ها را به طور قابل ملاحظه اي افزايش دهد.


منبع: GSMArena

لپ تاپ